21-23 listopad 2017 r.

Zasady kulturalnego zachowania – bardzo ważny i uniwersalny temat poruszyliśmy w tym tygodniu z uczniami klas I – III z Zespołu Szkół w Klonowej. Nasi mali goście z wielkim skupieniem wysłuchali bajki pt. „Czarodziejskie imiona”, jakże adekwatnej do tematu, i nie mieli żadnego problemu z podaniem tychże imion przed przystąpieniem do czytania. „Proszę, przepraszam, dziękuję” – te oto czarodziejskie słowa przewijały się na naszych zajęciach podczas testu dotyczącego zasad kulturalnego zachowania w różnych sytuacjach i miejscach oraz w trakcie zabaw ruchowych.

Starsi uczniowie stworzyli kodeks podstawowych zasad zachowania kulturalnego ucznia oraz odgrywali scenki używając odpowiedniego tonu głosu. Natomiast młodsi uczestnicy, w nawiązaniu do Święta Pluszowego Misia, które obchodzimy 25 listopada, przy użyciu talerzyków papierowych, chusteczek, farb i własnej wyobraźni stworzyli piękne buźki misia. Niektórzy nadali im nawet imiona.

Dużym zainteresowaniem podczas naszego spotkania cieszyły się także książki i czasopisma - oczywiście te w kąciku dla najmłodszych czytelników. Dziękujemy serdecznie nauczycielom i uczniom klas młodszych za przybycie do naszej biblioteki i z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania.