Hasło do konta czytelniczego on-line (instrukcja)

Uzyskanie/zmiana hasła do konta czytelniczego on-line (instrukcja)

Ze względu na częste pytania o uzyskiwanie lub odzyskiwanie hasła do konta czytelniczego on-line poniżej zamieszczamy instrukcje jak prawidłowo przejść ten proces.

UWAGA!

Czytelnicy, którzy nie podali podczas rejestracji w bibliotece swojego adresu e-mail, nie będą mogli skorzystać z tej możliwości. Osoby, które chcą mieć podgląd on-line na swoje konto, rezerwować i sprawdzać historię wypożyczeń, muszą zgłosić się osobiście do biblioteki i uzupełnić swoje dane o adres e-mail.

Wchodzimy na stronę https://www.klonowa-gbp.sowa.pl

Z górnego menu wybieramy zakładkę „Konto”. Pojawi się nam ekran logowania do konta czytelniczego.Aby uzyskać do konta czytelniczego nowe hasło klikamy w link „Nie pamiętasz hasła?” - pojawi się nam „Generator nowego hasła”. Aby wygenerować nowe hasło do konta czytelnika należy w polu "Wartość kontrolna" wprowadzić nazwisko i imię (dokładnie w tej kolejności) oraz zarejestrowany w bibliotece adres e-mail. Dodatkowo musimy zaznaczyć „Nie jestem robotem” i odpowiedzieć graficznie na zadane pytanie, za każdym razem jest ono inne.Jeśli dane będą się zgadzać, na podany e-mail wysłana zostanie wiadomość „Potwierdzenie żądania zmiany hasła” zawierająca link, którego kliknięcie wygeneruje nowe hasło dostępu. Będzie znajdowało się ono w kolejnym mailu zatytułowanym „Hasło dostępu do konta czytelnika”. Jest to hasło tymczasowe, które wpisujemy przy logowaniu się na konto czytelnicze na stronie https://www.klonowa-gbp.sowa.pl. Możemy skorzystać w tym celu z podanego w mail'u linka. Po użyciu hasła tymczasowego będziemy poproszeni o utworzenie nowego, własnego hasła wg podanych kryteriów bezpieczeństwa.

Uwaga!

Jeśli wiadomości nie pojawią się na poczcie e-mail bezpośrednio w folderze „Odebrane” - proszę sprawdzić inne foldery, również „Spam”.


 


W polu „Aktualne hasło” wpisujemy tymczasowe hasło otrzymane w ostatnim mailu.

W następnych polach wpisuje własne wymyślone hasło stworzone wg podanych kryteriów.

 

Dziękujemy i zapraszamy on-line do naszej biblioteki.

W przypadku problemów z uzyskiwaniem hasła do konta czytelniczego prosimy o wiadomość na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie 43 820 82 83.