Do pobrania:

Deklaracja uczestnika zajęć w wieku 10-13 lat. (wypełnia rodzic/opiekun prawny)

Deklaracja uczestnika zajęć w wieku 14-18 lat. (wypełnia uczestnik zajęć)

Oświadczenie uczestnika zajęć w wieku 10-13 lat. (wypełnia rodzic/opiekun prawny)

Oświadczenie uczestnika zajęć w wieku 14-18 lat. (wypełnia uczestnik zajęć)

O Projekcje...

Projekt utworzony i prowadzony przez Fundację Wspierania Zrównoważonego Rozwoju.

Projekt "Sieć na kulturę" to jeden z wielu jakie aktualnie prowadzi Fundacja. Główne jego cele to:

• rozwijanie kompetencji cyfrowych dzieci i młodzieży w wieku 10-18 lat poprzez prowadzenia atrakcyjnych i perspektywicznych zajęć,

• podniesienie kompetencji i kwalifikacji cyfrowych pracowników gminnych samorządowych instytucji kultury (GSIK) poprzez organizację szkoleń oraz dostęp do materiałów edukacyjnych,

• doposażenie w sprzęt komputerowy placówek GSIK.

Pomocne w osiągnięciu tych celów będzie zapoznanie się i wykorzystanie aplikacji Construct 3 i WordPress.

Construct 3 to bardzo prosta w obsłudze aplikacja do tworzenia  prostych gier wykorzystująca i oparta na języku programowania HTML5 – to nie znaczy, że musimy znać ten język i programować w nim. Aplikacja zrobi to za nas, należy tylko wskazać czego oczekujemy w naszej grze. Wyszczególnić obiekty i nadać im pewne cechy/właściwości. Program uruchamiamy poprzez przeglądarkę internetową.

Construct 3 daje możliwość każdemu użytkownikowi zbudowania własnej gry – od tej najbardziej prostej, do bardziej zaawansowanej i rozbudowanej. Zaczniemy np. od takiej kliknij tutaj

Aplikacja jest bardzo przyjazna dla początkujących programistów. Poprzez czytelny edytor stworzymy własną grę webową.

Na koniec poprzez aplikację Construct3 opublikujemy nasz projekt gry w Internecie, każdy będzie mógł w nią zagrać. Gra będzie dostępna również na urządzeniach mobilnych – telefonach, tabletach.

WordPress to program z grupy tzw. CMS – Systemów Zarządzania Treścią. Za pomocą tego programu możemy stworzyć własną stronę internetową od podstaw, bez jakiejkolwiek wiedzy nt. języka programowania budowy stron www jakim jest np. HTML.

Wykorzystując gotowe szablony możesz szybko i łatwo przygotować własną stronę www, umieszczając w niej swoją treść i grafikę. Wykonując jakiekolwiek zmiany, poprawki, dodając nowe treści i zapisując je, możesz od razu obejrzeć jej efekty w Internecie, np. w postaci takiej strony -> kliknij tutaj.

Tego wszystkie możesz nauczyć się na proponowanych zajęcia on-line. Przeprowadzone one będą w blokach po 135 minut od godziny 16.00 do 18.30 z przerwą 15 minutową, w dniach od 28 czerwca do 9 lipca 2021 r.

Wystarczy wypełnić załączone deklarację wraz z oświadczeniem wg wieku i dostarczyć je do Gminnej Biblioteki Publicznej w Klonowej do dnia 21 maja 2021 r.

Nie zwlekaj! Zapisuj się już dziś! Ilość miejsc ograniczona!